Баскетболистите на Финикс продължиха с фантастичната си победна серия, след като надвиха Голдън Стейт със 104:96 в суперсблъсъка на двата най-добри отбора в НБА.

Слънцата записаха 17-и последователен триумф, като изравниха рекорда на организацията от сезон 2006-2007. Освен това те направиха това, след като загубиха Девин Букър във втората четвърт заради разтежение в бедрото. Засега не е ясно колко е сериозна травмата на гарда.

„За мен всичко опира до желание и твърдост“ заяви треньорът Монти Уилямс, който продължава да върши страхотна работа начело на тима, който изведе до финал през миналия сезон.

ДеАндре Ейтън поведе победителите с 24 точки, Крис Пол добави 15 и 11 асистенции, а Джей Краудър и Кам Джонсън добавиха по 14. Финикс показа страхотна защита срещу Стеф Къри, ограничавайки го до 12 точки при 4 от 21 при стрелбата от игра.

Мачът бе равностоен и оспорван до самия край, като макар и да останаха без Букър, домакините не загубиха вярата си. Те водеха с 92:91 по-малко от 6 минути преди края, но след това решиха всичко с 9 поредни точки, като Ландри Шамет подпечата триумфа с тройка 56 секунди до сирената. Джордън Пуул вкара 28 за Уориърс, като след загубата и двата тима са с баланс от по 18-3.

„При всичките грешки, които направихме и ужасната ми стрелба, мачът бе завързан до последно. Това обаче е добър урок за нас, от които ще си вземем необходимите поуки“ заяви Къри след загубата.

Останалите резултати: Бруклин – Ню Йорк 112:110 (Хардън с 34-10-8, Дюрант с 27 точки за Нетс), Торонто – Мемфис 91:98, Портланд – Детройт 110:92, Сакраменто – ЛА Лейкърс 92:117 (Езерняците ще бъдат без ЛеБрон Джеймс за известно време, след като той влезе в протокола свързан с Ковид 19).