Александър Везенков и Олимпиакос регистрираха нова загуба в баскетболната Евролига, този път губейки срещу Макаби в Тел Авив с 69:84.

Гръцкият тим отново не бе на ниво и записа второ поредно поражение, влошавайки баланса си да 12-7, като по-притеснителна бе отново слабата игра, както и срещу Фенербахче преди седмица.

Българинът се отчете с 6 точки, 7 борби и коефициент на полезност от 12, но отново изглеждаше пасивен в нападение, като стреля само 6 пъти.

Центърът Анте Жижич бе голямата фигура за победителите с 23 точки и КПД от 33, а Макаби най-после успя да прекъсне серията си от 8 поредни загуби.

Двубоят бе решен след почивката. Домакините водеха само с 40:38 на почивката, но след третата четвърт вече бяха напред с 66:56, след което не допуснаха да бъдат настигнати.

Йоргос Принтезис водеше Олимпиакос с 13 точки, но гръцкият тим реализира едва 6 тройки от 22 опита и като цяло изглеждаше много далеч от формата, която показваше до края на 2021-а година.