Александър Везенков отново бе най-добър за Олимпиакос, но и това не стигна за победа на отбора му в Евролигата.

Гръцкият тим падна от Цървена Звезда със 72:76 в мач 23-ия кръг, като регистрира 3-о поредно поражение в турнира, което показва, че кризата в тима е сериозна. Това бе и първа загуба след 10 поредни победи за отбора у дома.

Везенков реализира 20 точки, взе 8 борби и завърши с коефициент на полезност от 24 за 33 минути и половина, но това не бе достатъчно, след като в края се поизмори и пропусна някои стрелби.

Сръбският тим игра много силна защита и най-после получи награда за усилията си, след  като тимът бе загубил предишните си 3 двубоя в турнира с общо 7 точки.

Мачът се реши в края, когато след 67:68 2 минути и 54 секунди до сирената, гостите вкараха 6 поредни точки, докато домакините пропуснаха 3 стрелби.

Все пак с баланс 12-8 Олимпиакос остава твърдо в осмицата, докато с 8-12 Цървена Звезда се надява да се включи в битката за място в плейофите.