Александър Везенков и Олимпиакос се измъчиха, но все пак надвиха Панатинайкос в гръцкото дерби от 32-ия кръг на Евролига с 81:73. Триумфът бе 13-и поред за победителите в дербито и дойде, след като те стреляха едва 3 от 17 от тройката.

Детелините, които в момента са далеч от съперника като класа, бяха равностойни почти през цялото време и чак в последните минути червено-белите наложиха волята си.

Везенков се отчете с 19 точки, от които 10 в третата четвърт. Той вкара 6 от 10 стрелби от игра, 6 от 8 наказателни удари, за да завърши с коефициент на полезност от 18.

Отборът му изоставаше на почивката 33:38, след като не вкара нито една тройка за първите 2 части, но след отлична трета четвърт и 24:10 в нея, преобърна нещата. Панатинайкос започна последния период със серия от 8:0, за да се доближи само до една.

Разликата бе едва 68:67 4 минути преди края, когато обаче Везенков наниза тройка, а след това Тарик Блек затвори мача, като вкара 7 от своите 21 точки именно в решаващите моменти. Томас Уолкъп също бе със страхотен принос, завършил с 11 точк, 13 асистенции и 7 борби.

С победата Олимпиакос подобри баланса си до 23-9 и се нуждае от само един успех в оставащите два кръга от редовния сезон, за да си гарантира първото място.

Гръцкият тим получи помощ от Партизан, който срази Реал Мадрид със 104:90 пред над 20 000 зрители в „Щарк Арена” в Белград. Така Кралския клуб, заедно с Барселона е с показатели от по 22-10, но и двата тима загубиха и двете си срещи срещу Олимпиакос.