Берое победи Славия с 2:0 в мач от 30-ия кръг на efbet Лига, игран в Стара Загора.

И двата гола за домакините вкара Мартин Камбуров, с което ветеранът се приближи към рекорда на Петър Жеков още повече.

Той откри резултата в 11-ата минута от дузпа, а в 56-ата наниза и второто си попадение в сблъсъка.

Със загубата "белите" пропуснаха да изпреварят Левски в класирането в битката за Лига Европа. Славия остава с 52 точки, "сините" са с 53, колкото и ЦСКА.

"Червените" обаче са с мач по-малко, утре гостуват на Локомотив в Пловдив.

Берое пък събра 49 т. и се намира на 6-та позиция кръг преди края на първенството.

В 3-та минута Ивайло Димитров получи зад гърба на отбраната и пробва да намери Галин Иванов, но Ганев се намеси.

В отеветната атака Василев намери Фал в наказателното поле, а нападателят овладя и стреля в движение, но топката мина на метър от гредата.

Десет минути след началото на срешата Фал бе изведен зад гърба на отбраната от Макоута, финтира вратаря и бе съборен в наказателното поле. Георги Кабаков отсъди дузпа, а зад топката застана Мартин Камбуров, който бе безпогрешен и прати кълбото в долния десен ъгъл – 1:0

В 21-та минута Василев отправи страхотен удар от около 25 м, но топката мина на сантиметри от гредата.

Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар в 36-та минута, но топката мина над вратата.

Това бе всичко най-интересно за първото полувреме и двата тима се оттеглиха на почивка с гол преднина за „зелено-белите“

Пет минути след подновяване на играта Гаюс Макоута нахлу в пеналта и стреля в близкия ъгъл, но топката срещна мрежата на вратата от външната страна.

В 52-та минута Ивайло Димитров проби и навлезе в наказателното поле, където стреля от малък ъгъл, но Ганев изби в корнер.

Три минути след това Мартин Камбуров отбеляза второто си попадение в срещата. Октавио центрира в пеналта, където Камбуров овладя на гърди и прати топката във вратата с удар от близка дистанция – 2:0

В 67-та минута Конте отправи силен удар от дистанция, но топката мина на метър от гредата.

Осем минути по-късно гостите организираха добра атака, при която Кирилов стреля от границата на пеналта, но топката мина покрай вратата.

До края на срещата нямаше сериозни ситуации пред някоя от двете врати и Берое победи Славия с 2:0

Берое – Славия 2:0

Голмайстори: 1:0 Мартин Камбуров 11′, 2:0 Мартин Камбуров 56′

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 27. Крум Стоянов, 19. Александър Василев, 25. Георги Ангелов, 10. Гаюс Макоута, 22. Октавио (80′ – 13. Никола Маринов), 11. Алиун Фал (87′ – 21. Зоран Йосипович), 8. Карлос Охене (46′ – 73. Иван Минчев), 9. Мартин Камбуров (k) ( 59′ – 17. Ибрахима Конте); неизползвани резерви: 23. Иван Гошев, 16. Георги Маджаров; старши треньор: Димитър Димитров

Славия: 32. Антонис Стергиакис, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 4. Петър Патев (62′ – 25. Ертан Томбак), 83. Христо Попадиин, 38. Милен Гамаков (79′ – 73. Венцислав Бенгюзов), 35. Георги Йомов (55′ – 11. Георги Йомов), 20. Филип Кръстев (55′ – 71. Емил Стоев), 10. Янис Карабельов, 33. Галин Иванов, (к), 14. Ивайло Димитров (55. 9. Цветелин Чунчуков); неизползвани резерви: 1. Георги Петков, 77. Георги Вълчев; старши треньор: Златомир Загорчич

Жълти картони: Александър Цветков 17′, Гаюс Макоута 32′, Алиун Фал 48′, Мартин Камбуров 59′ (Берое); Андреа Христов 23′, Христо Попадиин 84′, Галин Иванов 86′, Ертан Томбак 90′ (Славия)