Дунав победи Царско село с 1:0 и ще играе срещу Монтана за оставане в елита. Единственото попадение в мача заби Григор Долапчиев в 89-ата минута.

Царско село пък ще играе със Септември в другата среща за място сред най-добрите и през следващия сезон.

Двубоят в Русе не предложи особени футболни достойнства. Играта бе накъсане и се водеше основно в средата на терена, а чистите голови положения бяха рядкост.

Все пак Дунав показа повече желание, вкара веднъж и заслужено си взе победата.

Двубоят в Русе започна с приспивно темпо, като футболистите и на двата отбора разиграваха основно в средата на терена и рядко стигаха до противниковите врати.

В 17-ата минута Свилен Щерев изстреля тупалка от дъгата на пеналта, но топката мина покрай вратата на гостите.

Шест минути по-късно Тома Ушагелов не върна добре към Михаил Иванов, който изчисти с глава, но топката попадна в Свилен Щерев, който стреля веднага, но нацели гредата. До края на полувремето Дунав изцяло доминира, но така и не успя да опъне мрежата на Царско село.

През второто полувреме играта не се промени и отново футболистите не впечатляваха. След час Свилен Щерев отново не успя да вкара, последва и пропуск на Григор Долапчиев.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Фернандо Кавалканте намери Долапчиев, който вкара за 1:0 и донесе победата за отбора си.

Дунав - Царско село 1:0

Голмайстор: Долапчиев (89)

Дунав: 21. Макенджиев, 29. Колев, 2. Тодоров, 4. Цанков, 18. Исаевски, 17. Русанов, 11. Димов, 7. Силвиев, 8. Щерев, 16. Ндонгала, 99. Христов

Царско село: 1. Иванов, 2. Фиораванти, 17. Даскалов, 26. Шарлестон, 6. Георгиев, 93. Кордейро, 22. Бахамбула, 11. Иванов, 25. Георгиев, 9. Ушагелов, 10. Минчев