Арда удари с 2:0 Царско село в Кърджали и се изкачи до третото място в класирането на Първа лига, където е ЦСКА.

Головете в мача забиха Румен Руменов (33) и Светослав Ковачев (40).

Срещата започна с минута мълчание в памет на треньора на Монтана Никола Спасов, който по-рано днес почина след усложнения от Ковид-19.

Арда можеше да поведе в 14-а минута, когато след центриране отдясно Кавдански за малко да си отбележи автогол, но топката се отби в гредата. В 28-а минута вратарят Джони Пласид реагира адекватно и отрази удар на национала Спас Делев.

Логично Арда поведе в 33-а минута с гол на Румен Руменов, който засече от движение подаване отляво на Лъчезар Котев. Домакините удвоиха в 40-а минута, когато националът Светослав Ковачев реализира директно от пряк свободен удар.

Младокът стреля с параболичен шут близо до тъчлинията, а вратарят Пласид не бе позициониран добре и позволи на топката да го прехвърли.

Арда можеше да стигне и до по-убедителна победа, но в 80-а минута Спас Делев не намери очертанията на вратата след хубав пробив в наказателното поле.

Арда - Царско село 2:0

1:0 Румен Руменов (33)
2:0 Светослав Ковачев (40)

Арда: Иван Караджов, Милен Стоев, Спас Делев, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Румен Руменов, Деян Лозев, Ребин Сулака, Матеус Леони, Емил Мартинов, Лъчезар Котев;

Царско село: Джони Пласид, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Антонио Георгиев, Мирослав Будинов, Борис Галчев, Божидар Васев, Лъчезар Балтанов, Емануил Манев, Луис Педро, Дилан Мертенс;