Славия взе глътка въздух в битката за спасението си, след като обърна Арда с 3:2 в драматичен мач от 19-ия кръг на Първа Лига.

"Белите" губеха с 1:2 на полувремето на стадиона в квартал "Овча купел", но успяха да направят пълен обрат през втората част.

Славия нямаше победа от 10 декември 2020 година, когато се наложи с 2:1 при гостуването си на Ботев във Враца.

Тонислав Йорданов откри резултата в 15-ата минута, а секунди по-късно Питър Макрилос изравни.

В 40-ата минута Румен Руменов отново изведе гостите напред. През второто полувреме Георги Вълчев отново възстанови равенството в 55-ата минута, а Макрилос с втория си гол в 72-ата донесе ценен успех на столичани.

Така Славия събра 16 точки и се изкачи до 11-о място във временното класиране, Арда остава на четвърта позиция с 35 точки.

Славия - Арда 3:2

0:1 Тонислав Йорданов 15