Ботев Враца постигна много важен успех по пътя към спасението – с 1:0 над комшиите от Монтана.

В първите минути гостите, водени от Атанас Атанасов, бяха по-дейни, като вратарят на врачани Дамян Дамянов спаси изстрел на Сергей Георгиев. Футболистите на „Монтана“ имаха претенции за дузпа в 17-ата минута и те сякаш бяха основателни.

Николай Минков стреля, а топката срещна ръката на Самир Аясс, но реферът Валентин Железов не посочи бялата точка. Монтана остана с човек по-малко в 39-ата минута, след като Тони Тасев само в рамките на няколко секунди си изкара два жълти картона.

Тасев получи първия за реплика към Валентин Железов, а след това изпусна нервите си и посегна с глава към Даниел Гаджев. Даниел Гаджев и Янко Ангелов също получиха жълти картони във въпросната ситуация.

„Ботев“ (Вр) логично натисна, след като получи числено превъзходство. В 57-ата минута Давид Кики допусна груба грешка, която позволи на резервата Юлиан Ненов да изскочи сам срещу Благой Макенджиев и да бие, но вратарят на гостите успя да докосне кълбото, което след това срещна и лявата греда.

Тимът на Веселин Великов стигна до победата в 60-ата минута. След центриране в наказателното поле на „Монтана“ топката попадна в Даниел Генов, който я прати в горния ляв ъгъл на Благой Макенджиев.

Самир Аясс бе точно пред вратаря на гостите и бе в положение на засада. Макенджиев имаше претенции към страничния съдия относно въпросната ситуация, заради което получи жълт картон от съдията Валентин Железов, а голът бе признат.