Отборът на Славия отстъпи с 0:3 на полския Стал (Мелец) в първата си контрола в турския курорт Алания, която се игра при силен дъжд.

Най-доброто положение за „белите“, които играха в сиви екипи, беше в заключителните минути на първото полувреме, когато новото попълнение Йон Бакеро стреля по диагонала и топката срещна страничната греда.

В 62-ата минута Мартин Георгиев фаулира противников играч в собственото наказателно поле, а главният съдия не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар. Конрад Вжесински вкара дузпата. През втората част за поляците в игра влезе Божидар Чорбаджийски.

На вратата на „белите“ застана ветеранът Георги Петков. Той имаше няколко добри намеси, но в 71-ата минута Мачей Домански получи дълго подаване зад гърба на защитата на Славия излезе сам срещу вратаря и го преодоля.

В последните секунди за Стал се разписа и Аркадиуш Касперкевич.