Левски и Лудогорец си врътнаха 0:0 в последна шампионатна среща от календарната 2022 година. Така "сините" спънанаха разградчани в битката им с ЦСКА за шампионската титла.

"Армейците" ще зимуват на първо място с 44 точки, Лудогорец е втори с 43 пункта, а "сините" са далеч назад на шесто място.

Срещата в Разград премина и с доста скандални отсъждания. През първото полувреме съдията Станислав Тодоров свири дузпа за Лудогорец, след което я отмени.

През втората част Левски вкара страхотен гол, но Тодоров отново се допита до ВАР и отсъди нарушение в атака на Георги Миланов.

Левски записа осми пореден шампионатен мач без победа, което е антирекорд за клуба. В неделя двата отбора отново излизат един срещу друг, но в 1/8 финал за Купата на България.

Двата отбора играха мудно през първото полувреме, но създадоха две положения за гол. Георги Миланов пропусна за "сините" с неточен удар от няколко метра, а Кирил Десподов създаде опасната ситуация за домакините.

Негов пас бе пресечен пред вратата на Левски, а след рикошета топката закачи ръката на Келиан ван дер Каап. Станислав Тодоров първоначално даде дузпа, но я отмени след видеоповторение.

Левски натисна Лудогорец през втората част и успя да стигне до гол, който обаче бе отменен. В 62-та минута Георги Миланов стреля от дъгата и топката рикошира в гърба на Роналдо, след което прехвърли Серджио Падт и влезе в мрежата. Халфът на Левски обаче удари в лицето играч на Лудогорец преди шута и Тодоров отсъди нарушение след нов видеопреглед.

Левски създаде следващото си положение в 70-ата минута. Влезлият като резерва Ивелин Попов дриблира в наказателното поле и подаде наляво за Марин Петков, който отправи диагонален удар. Топката обаче се отби от гредата и резултатът остана равен.

В 80-ата минута и Лудогорец получи отлична възможност да вкара първия гол в мача. След разбъркване в наказателното поле на Левски топката попадна в Доминик Янков на отлична позиция, но халфът на домакините стреля неточно.

Филип Кръстев също направи сериозен пропуск за Левски три минути по-късно и така "сините" не успяха да спечелят в Разград. Те имат едва 30 точки и изостават с две от петия в класирането Славия.

Лудогорец - Левски - 0:0

Лудогорец: Серджио Падт, Антон Недялков, Якуб Пьотровски, Игор Тиаго (68-Матияс Тисера), Кирил Десподов (68-Бърнард Текпетей), Аслак Витри, Оливие Вердон, Педро Нареси (90-Клод Гонсалвеш), Игор Пластун, Рик Джонатан (85-Нонато) и Каули Оливейра (68-Доминик Янков).

Левски: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Георги Миланов (90-Асен Митков), Андриан Краев, Абдулахи Шеху, Уелтън (68-Илиян Стефанов), Роналдо (69-Ивелин Попов), Ноа Сонко Сундберг, Филип Кръстев (90-Нейтън Олдър), Хосе Чембърс и Марин Петков (90-Патрик-Габриел Галчев).