Бърнли най-после спечели първата си победа за сезона във Висшата лига, след като надви Кристъл Палас с 1:0 у дома в мач от 9-ия кръг.

Нападателят Крис Ууд реализира още в 8-ата минута единственото попадение в мача, когато наказа грешка на Шейку Куяте и отбеляза с мощен шут. Това беше и първия домакински гол за Виненочервените за кампанията.

В 55-ата минута Йохан-Берг Гудмундсон пропусна да направи преднината на домакините още по-сериозна, когато стреля в гредата при една отлична ситуация.

Пропускът можеше да се окаже и решаващ, тъй като в края вратарят Ник Поуп трябваше да прави отлично спасяване срещу Кристиан Бентеке и отрази удара му отблизо.

В крайна сметка с успеха Бърнли се изкачи на 17-о място с 5 точки, докато Кристъл Палас е 10-и с 13. Лондончани играха без лидера си Уилфред Заха, който се оказа заразен с коронавирус и трябваше да пропусне двубоя.