Два късни гола помогнаха на Нюкасъл да спечели с 2:0 гостуването си на Кристъл Палас в първия мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

Свраките играха по-добре и спряха серията си от 2 поредни загуби, за да подобрят актива си до 14 точки. Лондончани пък останаха с 13.

Без лидера си Уилфред Заха, който е с коронавирус, домакините имаха своите моменти, но повечето положения бяха за Джордитата. Въпреки това изглеждаше, че мачът ще завърши без голове.

В 88-ата минута обаче, Жоелинтон отклони отлично топката на пътя на Калъм Уилсън, който реализира с удар през краката на Висенте Гуаита.

Само минута след това асистентът за първото попадение гарантира триумфа, след като при удара му имаше и рикошет. Така Жоелинтон сложи край на серията си от 16 поредни мача от първенството без гол или асистенция, като направи и двете.

След мача стана ясно, че трима играчи на Нюкасъл и човек от щаба на Стив Брус са с Ковид 19, но те са изолирани и в клуба се надяват, че заразата няма да се разпространи.