Тотнъм запази шансове за място в евротурнирите, след като победи Уулвърхемптън с 2:0 у дома и излезе на 6-о място в  класирането на Висшата лига.

Неочакваният герой се оказа Пиер-Емил Хойберг, който се отчете с гол и асистенция, а и Хари Кейн също се разписа, вкарвайки 22-ото си попадение в първенството за сезона.

Домакините можеха да спечелят и по-убедително, след като удариха и 3 греди, 2 от които на Кейн. Вълците обаче също имаха добри положения, които не успяха да използват.

Кейн откри в самия край на първото полувреме, когато бе изведен от датския халф, измъкна се от Конър Коуди и стреля покрай вратаря Руи Патрисио, който  бе излязъл, за да го посрещне.

В 62-та минута Хойберг оформи победата след  удар на Бейл, който Руи Патрисио спаси, но полузащитникът стигна пръв до топката и я прати в мрежата.

Тотнъм има 59 точки, но е на цели 5 от 4-ия Челси. Поражението остави Вълците на 12-а позиция с 45 точки, като за отбора това бе 15-а загуба от началото на кампанията.