Шефилд Уензди се завърна във второто ниво на английския футбол – Чемпиъншип, след драматична победа над Барнзли във финала на плейофите на „Уембли“.

Кукумявките спечелиха с 1:0 над Барнзли след гол на Джош Уиндас с глава в последните секунди от добавеното време на продълженията или в 123-ата минута.

Интересно е, че бащата на голмайстора – Дийн Уиндас, вкара по подобен начин преди 15 години, помагайки на Хъл Сити да стигне до Висшата лига.

Барнзли игра с човек по-малко от началото на второто полувреме, когато Адам Филипс бе изгонен с доста спорен червен картон.

В крайна сметка сезонът завърши успешно за Уензди, след като тимът спечели 96 точки, които обаче не му стигнаха за директна промоция, а в плейофите наваксаха пасив от 0:4 срещу Питърбро.

В Барнзли обаче могат да се чувстват разочаровани и заради това, че не получиха дузпа, която изглеждаше доста категорична, но ВАР прецени малко след почивката, че такава няма.

Кукумявките не са били в елита вече 23 години, но сега се надяват, че ще се завърнат сред най-добрите скоро.