Арсенал продължава победния си поход след ефектен обрат за 3:1 над Лестър. “Артилеристите” изоставаха в резултата след автогол на Ектор Бейерин в средата на първата част, но по-късно испанецът се реваншира с асистенция за изравнителното попадение на Месут Йозил (45). През втората част Бейерин даде още една асистенция, а включилият се като резерва Пиер-Емерик Обамеянг (63, 66) мушна два бързи гола.

Победата беше 10-та поредна за Арсенал и 7-ма във Висшата лига и с нея тимът на Унай Емери си върна 4-та позиция в класирането с 21 точки, колкото има и третият Челси. Лидерите Манчестър Сити и Ливърпул са с две повече, а Лестър е в “златната среда” - 11-то място с 12 точки.

“Лисиците” започнаха добре срещата и още в 17-та минута заслужаваха да получат дузпа. Роб Холдинг игра с ръка пред главата на Келеши Ихеаначо, но реферът Крис Кавана не реагира. Малко след това и Хари Магуайър бе близо до гола след центриране на Джеймс Мадисън, но Бернд Лено показа страхотен рефлекс да спаси удара на защитника с глава.

Така се стигна до 31-та минута, когато Бен Чиуел проби по лявото крило и отправи прострелно центриране, което се отклони в крака на Ектор Бейерин и излъга Лено - 1:0 за Лестър.

До края на първата част “артилеристите” натиснаха, но Джака и Ивоби не успяха да отбележат. Това все пак направи капитанът Месут Йозил в 45-та минута. Германецът подхвана една бърза атака, която се разви с центриране от Байерин от дясното крило. Йозил получи на скорост около точката на дузпата и технично насочи топката в далечния ъгъл за 1:1.

Арсенал контролираше нещата и през втората част, но Лестър бе много близо до втория си гол. В 58-та минута Мадисън центрира от ъглов удар, Лено увисна, а Вилфред Ндиди насочи топката към опразнената врата, но нацели гредата.

Емери потърси засилване на атаката си с включването на Пиер-Емерик Обамеянг, който влезе в 61-та минута. Пет по-късно габонецът вече бе отбелязал два гола. Първият дойде в 63-та минута, когато Йозил разсече защитата на гостите с прекрасен пас към Бейерин. Испанецът намери на задна греда Обамеянг, който на метри от голлинията нямаше как да сгреши - 2:1 за Арсенал.

Само три минути по-късно лондончани вкараха и трети гол след съвършена атака. Бейерин центрира към границата на наказателното поле, където Йозил пропусна топката и получи бърз двоен пас от Лаказат. Миг по-късно германецът остана сам срещу Шмайхел, но подаде на Обамеянг, който пак нямаше как да сбърка за 3:1.

В минутите до края “лисиците” бяха в нокдаун, но Александър Лаказат не успя да вкара четвърти гол, въпреки че имаше две прекрасни ситуации да го направи.

Арсенал - Лестър 3:1

0:1 Ектор Бейерин 31’-автогол

1:1 Месут Йозил 45’

2:1 Пиер-Емерик Обамеянг 63’

3:1 Пиер-Емерик Обамеянг 66’

Арсенал: Лено, Лихтщайнер (61 - Обамеянг), Мустафи, Холдинг, Бейерин, Торейра, Джака, Ивоби, Мхитарян (61 - Гендузи), Йозил (80 - Рамзи), Лаказет

Лестър: Шмайхел, Чиуел, Макгуайър, Евънс, Перейра (69 - Гезал), Ндиди, Менди, Мадисън (75 - Оказаки), Амартей, Ихеаначо (61 - Олбрайтън), Варди