Бившите съотборници в Арсенал Тиери Анри и Патрик Виейра не се победиха, след като водените от тях Монако и Ница се срещнаха в отложен двубой от френската Лига 1.

Мачът на Лазурния бряг завърши 1:1, което означаваше, че закъсалите Монегаски остават без победа у дома от начолото на сезона.

Алан Сент-Максимен откри за гостите в 30-ата минута, а в края на първата част Ница остана с човек по-малко, след като Исан Сако бе изгонен.

Това помогна на Монако да изравни, след като Беноа Бадиашиле вкара с глава в 50-ата минута, но домакините така и не успяха да стигнат до нов гол.

Нещо повече – те можеха и да загубят, след като Ница спечели дузпа, но вратарят Диего Беналио отрази удара на Сент-Максимен, за да запази точката.

Въпреки не Монако остава на 19-о място с 15 пункта, докато хората на Виейра са 6-и с 30, като продължават да се представят доста добре до момента.