Арсенал пропусна да постигне важна победа над Шефилд Юнайтед и в крайна сметка врътна реми 1:1 в среща от 23-ия кръг на Висшата лига.

Така отборът от Лондон записва второ реми в последните си два мача.

Първото попадение в този мач бе дело на бразилеца Мартинели, който бе точен в самия край на полувремето.

По всичко изглеждаше, че лондончани ще стигнат до успеха, но Флек в 83-ата изравни за гостите.

След този мач Арсенал е 10-и с актив от 29 точки, а новакът в елита е 7-и с 33 точки.

Домакините се опитаха да създадат така характерния натиск над гостуващия тим, но нещата не им се получиха.

Още в 8-ата минута Шефилд бе на път да открие в своя полза, но ударът на Мусе с глава премина над напречната греда.

В 13-ата минута Джака пробва късмета си и също не бе далече от попадението, но неговият удар премина покрай вратата.

В минутите до края на първата част на терена не се случиха толкова интересни работи.

Все пак обаче Арсенал стигна до така желаното попадение в самия край на първото полувреме.

Той засече с крак от близка дистанция прекрасно центриране и даде аванс на лондонския тим.

Второто полувреме определено не бе от най-атрактивните и през първите минути от него нямаше голови опасности пред двете врати.

В 69-ата минута Пепе се строполи в наказателното поле след съприкосновение с противников играч и лондончани поискаха дузпа.

В крайна сметка след намесата на VAR реферът бе категоричен, че наказателен удар няма да бъде отсъден.

В 75-ата минута Лаказет бе на косъм да удвои, но пропиля чудесен шанс и прати топката над напречната греда.

Гостите стигнаха до точката след хубав удар от воле на Флек в 83-ата минута.

Арсенал – Шефилд Юнайтед 1:1
1:0 Мартинели 45
1:1 Флек 83

Арсенал: Лено, Луис, Мустафи, Йозил, Джака, Мейтланд-Нилс, Торейра, Сака, Лаказет (74 – Нкетия), Пепе, Мартинели

Шефилд Юнайтед: Хендерсън, Башъм, Стивънс, Балдок, Егън, О’Конъл, Флек, Норууд, Лундстрам (67 – Робинсън), Мусе (56 – Шарп), МакБърни