Испанският Атлетико Мадрид е първият финалист в приятелския турнир "Ауди къп", който се провежда на стадиона на Байерн Мюнхен "Алианц Арена". В първия полуфинален сблъсък "дюшекчиите" се наложиха с 2:1 над италианския Наполи.

Наполи получи отлична възможност да открие резултата в 40-ата минута, когато получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Аркадиуш Милик, но изстрелът му бе блокиран майсторски от Ян Облак. Хосе Кайехон все пак даде аванс на Наполи в 56-ата минута. Въпреки малкото оставащо време до края на срещата обаче, Атлетико успя да осъществи обрат.

Фернандо Торес възстанови равенството в мача в 72-рата минута, възползвайки се от подаване на Антоан Гризман. В 81-вата минута Атлетико осъществи пълен обрат, след като Лусиано Вието бе точен за испанците, оформяйки крайното 2:1.

Във финала на турнира Атлетико ще срещне победителя от срещата между Байерн Мюнхен и Ливърпул, която е по-късно днес. Загубилият пък ще играе с Наполи за третото място.