Легендата на Барселона Шави Ернандес дебютира с асистенция за своя нов клуб – катарския Ал Сад.

Халфът, който напусна каталунците след 24 години в клуба и подписа за 3 сезона с тима от Близкия Изток, помогна за успеха над Ал Месаймеер с 4:0.

Шави, който бе и с капитанската лента на новия си състав, имаше нужда само от 12 минути, за да направи първия си голов пас, който бе оползотворен от Лий Юн Соо, а останалите 3 попадения вкара бразилецът Марики.

Мачът се игра пред само само 2254 зрители, което обаче е напълно нормална посещаемост за местния шампионат. Шави остана на терена 90 минути и след това обяви, че се е насладил на преживяването.

„Беше наистина много приятно. Доволен съм, че играхме добре и създадохме много положения за гол. Надявам се, че ще продължим по същия начин“ сподели ветеранът след триумфа.