Барселона ще играе за пети пореден път финал за Купата на Испания, след като отстрани Атлетико Мадрид. Равенството 1:1 на “Ноу Камп” обаче бе доста драматично и в последните минути на двубоя тимът на Луис Енрике потрепери сериозно. Луис Суарес бе дал преднина на Барса през първата част, а Кевин Гамейро изравни в 83-та.

Преди това гол на Антоан Гризман бе отменен заради несъществуваща засада, докато Гамейро пропусна дузпа. Червените картони пък бяха повече от головете. Сержи Роберто и Луис Суарес бяха изгонени за Барса, докато Яник Ферейра-Караско “изравни” за Атлетико. Така с общ резултат от двата мача 3:2 Барселона се класира за финала, където ще се изправи срещу Алавес или Селта Виго.

Атлетико започна много силно срещата и още в първите минути Яспер Силесен трябваше да спаси опасен удар на Коке, докато Фернандо Торес не успя да насочи добре топката от удобна ситуация.

Изненадващият натиск на гостите продължи, а удар на Фелипе Луиш от далечно разстояние опъна мрежата, но от външната страна. Постепенно каталунците “стъпиха” на терена, а Меси и Суарес загатнаха какво са замислили на Атлетико.

Моментът настъпи в 43-та минута, когато Лео направи за смях трима защитници на Атлетико и стреля от дъгата пред наказателното поле. Моя изби, а Луис Суарес на празна врата вкара за 1:0. Така Ел Пистолеро се разписа за 5-ти пореден мач за Барса и вече има 5 гола в последните шест мача с Атлетико.

Според статистиката Барселона няма нито една загуба в последните 68 мача, в които Луис Суарес вкара гол. Това можеше да се промени след почивката.

Нещата не изглеждаха добре за Барса, когато в 57-та минута Сержи Роберто влезе грубо в краката на Фелипе Луиш и за първи път в професионалната си кариера получи червен картон. Малко след това дойде най-спортният момент в мача, когато Антоан Гризман направи 1:1 след прекрасен удар по диагонала. Страничният съдия вдигна флага за засада, а повторенията бяха категорични - такава нямаше.

Постепенно Барса опита да убие играта, а в 69-та минута Яник Ферейра-Караско помогна на домакините, след като получи и той втори жълт картон. Така двата тима доиграха мача с по 10 души.

В 77-та минута Лео Меси беше на път да вкара редовното си попадение от свободен удар. Мощният му шут с левачката остави Моя безпомощен, но топката срещна напречната греда.

Атлетико получи прекрасен шанс да изравни в 80-та минута. Реферът отсъди спорна дузпа за нарушение на Жерард Пике срещу резервата Кевин Гамейро. Французинът се нае с изпълнението, но стреля мощно над гредата.

Все пак “дюшекчиите” изравниха в 83-та минута. Гризман този път се измъкна от засадата и поднесе топката на тепсия на Гамейро, който на празна врата направи 1:1. Малко след това гол на Суарес беше отменен заради засада. В 90-та минута на мача Барса остана с 9 души на терена, след като и Луис Суарес получи червен картон. Така каталунците ще бъдат във финала без Сержи Роберто и Луис Суарес.

В добавените 5 минути на срещата Атлетико натискаше, но така и не успя да вкара втори гол.

Барселона - Атлетико Мадрид 1:1 (3:2)

1:0 Луис Суарес 43’

1:1 Кевин Гамейро 83’

Барселона: Силесен, Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Д. Суарес (62 - Масчерано), Ракитич (72 - Иниеста), Андре Гомес, Меси, Арда (70 - Бускетс), Л. Суарес

Атлетико Мадрид: Моя, Хуанфран, Годин (49 - Ернандес), Савич, Луиш, Гайтан (48 - Корея), Саул, Коке, Караско, Гризман, Торес (61 - Гамейро)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/jz-RrHtMTsE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>