Френският шампион Пари Сен Жермен получи куп критики заради представянето си снощи при поражението с 1:6 от Барселона. Унай Емери и неговите момчета са критикувани остро заради дефанзивната си и страхлива игра.

Статитистиката доказва, че гостите са били в ролята на опълченци в заключителната част на историческата среща, която превърна Барселона в първия отбор в историята на КЕШ или Шампионска лига, който се класира напред след загуба с 0:4 в първия мач.

От четвъртия гол на Барса, дело на Неймар в 87-а минута и 24-а секунда, до последния съдийски сигнал, играчите на изпадналия в паника ПСЖ са осъществили едва четири подавания, показва Opta!

Така ПСЖ официално влезе във фолклора на запалянковците като най-новия и най-голям евроидиот, защото три минути преди края на редовното време изглеждаше, че само чудото може да елиминира французите от турнира...