Барселона пропусна да разгроми Депортиво Ла Коруня, а победата с 4:0 бе най-малкото, с което си тръгнаха гостите от “Ноу Камп”. Тимът на Ернесто Валверде направи прекрасен мач седмица преди гостуването на Реал Мадрид, като Луис Суарес и Паулиньо се отчетоха с по два гола.

Голямата звезда на тима Лионел Меси пък нямаше никакъв късмет, като уцели 4 греди, а освен това пропусна дузпа и още няколко положения. Общо в мача каталунците треснаха 6 пъти гредите. Така от началото на сезона Лео е улучвал общо 16 пъти стълбовете на противниковите врати, но пък тази вечер регистрира 15-та си асистенция за годината - повече от всеки друг играч в Ла Лига. Двубоят ще бъде запомнен и с поредния незачетен гол-фантом на каталунците, този път след "рабона" на Луис Суарес.

С този успех Барселона продължава да води убедително в класирането, като вече има актив от 42 точки, с 6 повече от втория Атлетико Мадрид. Реал е 4-ти с 31 точки, но и мач по-малко. Депортиво остава точно над чертата с изпадащите - на 17 позиция с 15 точки.

Ернесто Валверде реши да даде почивка на Серхио Бускетс, който освен това висеше за дербито с Реал Мадрид след седмица заради натрупани картони. Това, разбира се, не се отрази по никакъв начин на играта на Барса. Нещо повече - заместникът му Паулиньо се отчете с два гола.

Първото полувреме започна много силно за катапунците, като ранен гол на Луис Суарес бе отменен заради засада на Пако Алкасер преди финалното подаване. Малко след това Алкасер се контузи и бе заменен от Алейш Вида. Положенията пред вратата на Депортиво следваха едно след друго и логичното се случи в 29-та минута. Андрес Иниеста пусна гениален пас зад защитата и изведе Лео Меси сам срещу Рубен Мартинес. Меси обаче реши да подава и намери Суарес на метри от голлинията. Уругваецът нямаше как да сбърка и направи 1:0.

Последваха много силни минути на Барса, а в 37-та минута Меси разтресе напречната греда след бърза контраатака. В 41-та минута удар на Лео отново не намери целта, след като улучи и страничната греда. Паулиньо обаче бе на точното място в точното време и вкара от малък ъгъл за 2:0.

В края на първата част дойде и едно от спорните положения в срещата. Меси достигна една топка до аутлинията и намери Суарес, чийто удар бе отразен. Уругваецът все пак се пребори и за добавка от малък ъгъл, като насочи топката зад голлинията с удар “рабона”. Мартинес изби топката зад голлинията, но главният рефер не реагира.

Още в началото на втората част Барса вкара за трети път. Сержи Роберто достави прекрасна топка на Суарес от дясното крило, а нападателят с лекота я вкара на метри от голлинията - 3:0.

Гостите от Ла Коруня също имаха своите шансове, но Лукас Перес бе спрях при спорна засада, като оставаше сам срещу Тер Стеген. Пред другата врата обаче бе по-интересно, като Меси опитваше всичко, за да вкара поне веднъж. Аржентинецът тресна за трети път гредата след прекрасно изпълнен свободен удар.

В 70-та минута Суарес спечели дузпа за домакините, а Лео Меси застана зад топката, но бе надигран от Мартинес. Вратарят на Депортиво остави отново аржентинецът без гол. Малко след това Меси пропусна още едно изгодно положение.

За сметка на това на Паулиньо му вървеше доста. В 75-та минута удар на Алба срещна гредата, но бразилецът отново дебнеше около голлинията и нямаше как да сбърка за втория си гол в срещата. До края със сериозни пропуски се отчетоха Меси и Суарес. Уругваецът тресна греда сам срещу вратаря и пропусна да оформи хеттрика си. Лео пък удари 4-та си греда в мача директно от ъглов удар.

Барселона - Депортиво Ла Коруня 4:0

1:0 Луис Суарес 29’

2:0 Паулиньо 41’

3:0 Луис Суарес 47’

4:0 Паулиньо 75’

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Вермаелен, Алба (81 - Дин), Ракитич, Паулиньо, Иниеста (56 - Гомеш), Меси, Алкасер (23 - Видал), Суарес

Депортиво Ла Коруня: Мартинес, Наваро, Шер, Сидни, Хуанфран, Гилерме (63 - Валверде), Борхес, Чолак (63 - Бакали), Адриан, Хил (83 - Борха), Перес

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/aUrBen79YA0" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>