Експресът Барселона се запътва с пълна газ към титлата, а победата с 5:0 като гост на Бетис е поредното доказателство. Каталунците имаха известни трудности срещу коравите домакините през първото полувреме, но след почивката започнаха фиестата.

Иван Ракитич даде тон за головете в 59-та минута, а 5 по-късно Меси направи 2:0. Луис Суарес вкара дежурното си попадение в 69-та минута, 80-та Меси довърши започнатото, а десет по-късно Суарес също се отчете с дубъл.

С този успех Барса увеличи преднината си на върха в класирането, като се възползва издънката на Атлетико Мадрид вчера (1:1 с Жирона). Каталунците имат 54 точки, с 11 повече от дюшекчиите. Трети е Валенсия с 40 точки, пред Реал Мадрид с 35 и мач по-малко.

Бетис даде сериозен отбор на Барса през първото полувреме и дори имаше първите шансове за гол в мача. Дурмиши и Хоакин обаче не се възползваха по най-добрия начин при отдали им се възможности.

Постепенно хората на Ернесто Валверде поеха контрола и положенията пред вратата на домакините не закъсняха. Иван Ракитич и Лео Меси обаче не успяха да настроят мерника, а в края на полувремето Томас Вермаелен се контузи, което пък означаваше, че Самюел Юмтити се завърна в игра след лечение на контузия.

Бетис имаше ранен шанс за гол, когато след удар на Фабиан Руис стражът на гостите Тер Стеген не се намеси много добре. Малко след това започна рециталът на каталунците. При бърза контраатака Луис Суарес изведе Ракитич сам срещу вратаря на Бетис и хърватският национал с техничен удар с левия крак направи 1:0.

Само 5 минути по-късно - в 64-та домакините сгрешиха при изнасянето на топката, Бускетс се пребори за нея и намери Лео Меси. Аржентинецът нямаше проблеми да вкара сам срещу Адан - 2:0 за Барса.

Фиестата пред вратата на Бетис продължи и с трети гол. Отново атаката започна през Меси, топката стигна до дясното крило, откъдето Ракитич центрира перфектно. Луис Суарес с още по-хубав удар от воле направи 3:0. Така Ракитич вкара гол и даде асистенция в един мач за първи път от април 2017, когато направи същото срещу Реал Мадрид.

В 80-та минута Меси се разписа за втори път. При поредната бърза атака на Барса Луис Суарес даде топката на аржентинеца, който в типичен стил се справи с трима защитници на Бетис, след което последва техничен удар с левачката - 4:0. Това бе 19-ти гол за Меси в първенството от началото на сезона.

Това обаче не бе всичко. В 90-та минута Меси намери непокрит пред вратата Луис Суарес, който с лекота направи 5:0. Това бе 10 гол на уругваеца в последните 7 мача, в които неизменно бележи поне по веднъж.

Бетис - Барселона 0:5

0:1 Иван Ракити 59'

0:2 Лионел Меси 64’

0:3 Луис Суарес 69’

0:4 Лионел Меси 80'

0:5 Луис Суарес 90'

Бетис: Адан, Манди, Федал, Дурмиши, Гереро, Гарсия (77 - Бадебу), Руис (88 - Камараса), Гуардадо, Хоакин, Тейо, Леон (73 - Кастро)

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Вермаелен (43 - Юмтити), Пике, Алба, Гомеш (65 - Паулиньо), Бускетс (81 - Деулофеу), Ракитич, Роберто, Меси, Суарес

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vsW08wQVf94" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>