Барселона победи Ейбар с 2:0 в двубой от 24-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ипуруа".

Домакините значително затрудниха футболистите на треньора Ернесто Валверде, но все пак те стигнаха трудно до победата с голове на Луис Суарес и Жорди Алба

След тази победа Барса вече разполага с 62 точки на своята сметка в класирането, с 10 повече от Атлетико Мадрид, който утре ще се изправи срещу Билбао.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0LIjGoYv61o" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с дълбока преса на домакините, които първи стигнаха до първото по-опасно положение. В 13-ата минута Иван Рамис се извиси над всички при центриране от ъглов удар и стреля с глава, но топката, която отиваше към долния десен ъгъл, беше спасена от Марк-Андре тер Стеген.

Само три минути по-късно Луис Суарес откри резултата. Уругваецът получи прекрасно извеждащо подаване от Лионел Меси и след като преодоля вратаря, нападателят прати топката във вратата.

Футболистите на Ейбар не се уплашиха от ранното попадение и продължиха да поглеждат към вратата на каталунците. В 32-ата минута Гарсия Кике намери Жоан Жордан. Офанзивният футболист не се поколеба и опита си да тества Тер Стеген от дистанция, но ударът премина малко встрани от лявата греда.

В 37-ата минута Суарес нахлу опасно в наказателното поле и подаде към Лионел Меси. Аржентинецът завъртя технично топката по диагонала, но уцели далечната греда. Така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част домакините продължиха с пресата и стигнаха до опасна атака в 56-ата минута, която завърши с Такаши Инуи, но топката премина встрани от дясната греда.

В 66-ата минута тимът на Ейбар остана с човек по-малко. Фабиан Ореяна видя жълтия картон в ръката на главния съдия Алехандро Ернандес за разкарване на топката. Той е втори за него в този мач и футболистът бе пратен под душовете.

Нервите превзеха домакините и треньорът на баските Алехандро Ернандес също бе изгонен за бурни протести срещу Суарес, който също разкара топката, след като бе хванат в засада.

В 80-ата минута Меси получи хубав пас по трева на границата на наказателното поле и се опита да прехвирли Марко Дмитрович. Вратарят обаче извади страхотен рефлекс и блокира опита.

В 86-ата минута Алеиш Видал овладя добро високо подаване и шутира от границата на пеналтерията, но Дмитрович отново бе на мястото си и спаси с лекота.

Две минути преди края на срещата Жорди Алба направи резултата 2:0 в ползаа на гостите. Защитникът се оказа на правилното място, овладявайки отбита топка в наказателното поле и прати кълбото във вратата.

Ейбар - Барселона 0:2

Голмайстори: Луис Суарес (16), Жорди Алба (88)

Ейбар: Дмитрович, Пеня, Рамис (Ломбан 46'), Арбия, Коте, Гарсия, Диоп (Ескаланте 74'), Ореяна, Жордан (Чарлез 84'), Инуй, Кике
Треньор: Хосе Мендилибар

Барселона: Тер Стеген, Роберто (Семедо 89'), Пике, Юмтити, Алба, Бускетс, Ракитич, Паулиньо (Видал 74'), Иниеста (Коутиньо 63'), Меси, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде