Андрес Иниеста напусна просълзен “Ноу Камп” тази вечер, след като изигра последният си мач за Барселона. Халфът помогна за успеха на тима си с 1:0 над Реал Сосиедад, а единственият бе подобаващ като за изпращането на Иниеста. Филипе Коутиньо се разписа с невероятен удар извън наказателното поле в 57-та минута.

84 168 зрители напълниха “Ноу Камп” за паметния мач и благодариха за вярната служба на Иниеста с изящна хореография преди двубоя. Лео Меси пък бе оставен на резервната скамейка, но въпреки това преди началото на срещата бе награден от Шави Ернандес за футболист №1 на Ла Лига за месец април. Гостите пък посрещнаха с шпалир Барса, който си бе осигурил титлата на Испания още преди кръгове.

Каталунците взеха убедително трофея след 93 точки от 38 мача и само 1 загуба през сезона в Ла Лига. Втори в класирането завърши Атлетико Мадрид със 79 точки, пред Реал Мадрид със 76. Реал Сосиедад приключва сезона на 12-та позиция с 49.

Първото полувреме бе равностойно, с възможности и пред двете врати. Първата такава се откри пред Вилиан Жозе, който стреля с глава право в ръцете на Марк-Андре тер Стеген. Малко след това и Аднан Янузай пробва късмета си, но германецът отново нямаше трудности.

В 10-та минута Иниеста бе близо до това да вкара гол, но стреля много близко до гредата от далечно разстояние. В следващите минути шансове пред вратата на баските имаха Пике, Суарес и Ракитич, но защитата на гостите издържа.

Барса започна по-добре втората част и в 57-та минута Филипе Коутиньо вкара страхотен гол. В типичен стил бразилецът овладя топката в десния край на наказателното поле на Реал Сосиедад, отвори си пространство към центъра и с невероятно насочен удар към далечната греда направи 1:0. Това бе 8-ми гол на Коутиньо извън наказателното поле този сезон (4 за Ливърпул и 4 за Барса). От големите 5 първенства на Западна Европа единствено Лео Меси има толкова далечни попадения.

В 64-та минута Иниеста отново бе близо до това да отбележи, но няколко сантиметра не му достигнаха да овладее едно двойно подаване с Ракитич. Впоследствие в игра за Барса се появи и Лео Меси, който изведе Денис Суарес сам срещу стража на гостите, но стреля неточно.

Моментът на вечерта бе в 81-та минута, когато близо 85 хиляди на “Ноу Камп” изпратиха на крака Андрес Иниеста. Халфът бе заменен и сложи капитанската лента на ръката на Лео Меси.

Барселона - Реал Сосиедад 1:0

1:0 Филипе Коутньо 57’

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Мина, Алба, Бускетс, Ракитич, Иниеста (82 - Алкасер), Коутиньо (67 - Меси), Дембеле (53 - Д. Суарес), Суарес

Реал Сосиедад: Моя, Де ла Бея, Йоренте, Навас, Елустондо (71 - Елустондо), Сурутуса (89 - Прието), Ияраменди, Оярсабал, Хуамни, Янузай (63 - Каналес), Жозе

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/p-jgbUWXz-I" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>