Първенецът Барселона унищожи новака Уеска с 8:2 в зрелищна среща от третия кръг на испанската Ла Лига, която се игра на стадион "Ноу Камп".

Двата отбора сътвориха истинско голово шоу през първото полувреме, в което паднаха пет попадения. Гостите шокиращо откриха резултата рано-рано, но получиха три гола в рамките на малко повече от двайсетина минути. Лео Меси изравни след солова акция, Пулидо си вкара автогол, а после Луис Суарес вкара първия си гол за сезона. Малко преди края Гаяр върна интригата.

Тя обаче беше ликвидирана набързо, защото малко след изтичането на час игра каталунците мушнаха още три гола чрез Осман Дембеле, Иван Ракитич и Меси, като голът на хърватина беше много зрелищен. В 81-ата минута се разписа и бекът Жорди Алба, получил извеждаш пас от Меси. В добавеното време Суарес оформи крайния резултат от дузпа.

Така Барселона остана с пълен актив от 9 точки, но измести Реал Мадрид от върха заради по-добрата си голова разлика. Уеска е на 13-а позиция с приличен актив от четири точки.

Срещата започна по сензационен начин, защото тъкмо след като бяха изтекли 120 секунди, гостите изненадващо откриха резултата. Мирамон центрира отдясно и Лонго засече с глава, а на първа греда Кучо Ернандес успя да отклони в близкия ъгъл с известна доза късмет.

Играта на шампионите изобщо не се получаваше, защото отбраната на техния противник беше много добре подредена. Нещо повече - Уеска често поглеждаше в предни позиции и демонстрираше завидно самочувствие срещу именития си съперник.

Четвърт час след началото нещата започнаха да си идват по местата, а Лионел Меси показа защо е смятан за най-гениалния футболист на новото време. Аржентинецът получи около границата на наказателното поле и с рязък финт премина покрай трима бранители, след което завърши майсторски по диагонала с десния крак, реализирайки с помощта на страничната греда.

В средата на първата част Барса осъществи пълен обрат след автогол на Хорхе Пулидо. Той се опита да избие острото центриране на Жорди Алба от аутлинията, но вместо това изненада собствения си вратар отблизо.

Преди да изтече половин час игра активният Осман Дембеле се отличи със страхотен фалцов удар с левия крак, но кълбото срещна напречната греда. Лео Меси пробва директен обстрел от пряк свободен удар, но топката мина над целта. Меко подаване на Меси изведе Пике на стрелкова позиция на далечната греда, но бранителят не успя да провре кълбото в мрежата.

В 39-ата минута обаче нямаше прошка и Луис Суарес вкара първия си гол за сезона. Уругваецът засече отблизо центрирането на Жорди отляво, но трябваше да чака за своята радост. Причината се оказа решението на рефера да провери ситуацията със системата VAR, тъй като Алба беше на една линия със защитата. В крайна сметка арбитърът Лопес зачете попадението.

Головата фиеста обаче продължаваше, защото отбраната на Барса проспа нова прилична акция на Уеска. Гомес свали от въздуха към границата на малкия пеналт и там Алекс Гаяр вкара от движение. Барса се опита да отвърне с два шута на Коутиньо, но в първия случай вратарят Вернер спаси, а след това топката излезе в аут.

Веднага след почивката Лео Меси пропусна страхотна възможност, разтърсвайки напречната греда. Повторенията обаче показаха, че кълбото се отклони в главата на вратаря Вернер. Въпреки пропуска, Барса все пак вкара четвърти гол малко по-късно, когато Осман Дембеле завърши по диагонала след хубаво подаване на Луис Суарес.

Барса ликвидира интригата четири минути след това, когато Лео Меси изведе Иван Ракитич отдясно и хърватинът вкара изключително красиво попадение. Той стреля без подготовка по диагонала и прати топката в долния ляв ъгъл.

После Коутиньо беше отказан от вратаря, а Пике би неточно с глава. Малко след изтичането на час игра обаче Барса вкара шести гол. Филипе Коутиньо изведе Меси, който излезе сам срещу вратаря и го матира с удар в долния десен ъгъл.

Бълхата можеше да оформи своя хеттрик в 78-ата минута, но чудесното му изпълнение от пряк свободен удар мина леко встрани от десния страничен стълб. Три минути след това Меси изведе Жорди Алба и бекът също записа името си сред реализаторите.

В последната минута на редовното време влезлият като резерва Артуро Видал пробва изстрел със задна ножица, който не се получи. Топката обаче отиде към Луис Суарес, който я засече с глава, но неточно.

В първата минута на добавеното време Луис Суарес беше спънат от Вернер в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Уругваецът даде топката на Меси, но той не пожела да изпълни. Луис пое отговорността и не сбърка с точен удар в долния десен ъгъл.

Барселона - Уеска 8:2

0:1 Кучо Ернандес - 3'
1:1 Лионел Меси - 16'
2:1 Хорхе Пулидо - 24', автогол
3:1 Луис Суарес - 39'
3:2 Алекс Гаяр - 42'
4:2 Осман Дембеле - 48'
5:2 Иван Ракитич - 52'