Барселона победи  ПСВ Айндховен с 4:0 в двубой от Група Б на Шампионската лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Футболистите на треньора Ернесто Валверде стигнаха безпроблемно до победата, след като Лионел Меси записа хеттрик, а едно попадение добави Усман Дембеле

Така Барса оглави класирането в групата си с актив от 3 точки. Интер е след тях също с 3 пункта, след като победи Тотнъм с 2:1 в другия мач от групата.

Логично домакините започнаха по-добре двубоя в търсене на ранен гол. Първата опасна ситуация обаче бе за холандците. В 14-ата минута Стивън Бергвайн избегна няколко съперника и шутира от границата на пеналтерията. Топката прелетя малко встрани от дясната греда.

Осем минути по-късно Лионел Меси плъзна брилянтен пас към Луис Суарес, който отправи удар от вътрешността на наказателното поле. Кълбото мина на милиметри встрани от десния стълб.

В 32-ата минута Меси откри резултата. Аржентинецът откри головата си сметка за Шампионската лига през този сезон след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар, което не остави шансове на вратаря Йерун Зоет.

В 43-ата минута Иван Ракитич си пробва късмета с удар от далечно разстояние. Зоет обаче внимаваше и улови с лекота. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част Барса продължи да контролира случващото се на терена. В 50-ата минута Меси бе близо до второто си попадение в срещата, но ударът му от границата на пеналтерията бе отразен от Зоет.

В 58-ата минута Филипе Коутиньо получи хубав пас на границата на наказателното поле и шутира към горния десен ъгъл. Йерун Зоет обаче извади добър рефлекс и изби топката.

В 62-ата минута Хосе Анхел Есморис Тасенде се възползва от пространството пред себе си и отправи хубав изстрел по земя от около 25 метра. Марк-Андре тер Стеген обаче бе на мястото си и улови топката.

В 68-ата минута Суарес бе близо до второ попадение. Уругваецът се освободи от защитата и оптави прехвърлящ удар над излезлия напред Зоет. Топката обаче нацели горната греда.

В 75-ата минута Усман Дембеле направи резултата 2:0. Френският национал демонстрира страхотен дрибъл и шутира великолепно по диагонала от границата на наказателното поле.

Само две минути по-късно резултатът стана класически. Иван Ракитич отправи прекрасен пас, който прехвърли защитата на ПСВ и намери Меси. Аржентинецът не показа милост и прати топката във вратата.

В 79-ата минута Барселона остана с човек по-малко на терена. Самюел Юмтити спря обещаваща атака на гостите и закономерно получи втори жълт картон.

В 87-ата минута аржентинецът оформи своя хеттрик след хитро подаване на Суарес, който го изведе в прекрасна позиция сам срещу вратаря Зоет.

Барселона - ПСВ 4:0

Голмайстори: Лионел Меси (31, 77, 87), Усман Дембеле (75)

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Бускетс, Ракитич (Видал 85'), Коутиньо (Льонгле 81'), Дембеле (Артур 83'), Меси, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде

ПСВ: Зоет, Думфрис, Швааб, Виргервер (Исимат-Мирин 67'), Тасенде, Розарио (Галавис 82'), Хендрикс, Перейро, Бергвайн (Мален 78'), Лосано, Де Йонг
Треньор: Марк ван Бомел