Барселона и Атлетик Билбао завършиха наравно 1:1 в двубой от 7-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Треньорът на каталунците Ернесто Валверде отново заложи на нестандартен състав, оставяйки суперзвездата Лионел Меси на пейката и заложи на Коутиньо, Луис Суарес и Усман Дембеле в нападение. Играта на тима видимо не вървеше и баските поведоха в края на първото полувреме с гол на Оскар де Маркос.

През втората част домакините вдигнаха темпото, а специалистът пусна аржентинската легенда. Това доведе до две греди за каталунците, а в последните минути на срещата Мунир Ел Хадади успя да се разпише.

Така Барса няма победа в три поредни мача от първенството, но успя да дръпне с една точка пред кръвния враг Реал Мадрид. Тази вечер "белия балет" обаче има възможност да поведе в класирането ако победи Атлетико Мадрид.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/g8q2zRd-5Rg" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Още след първия съдийски сигнал гостите наложиха дълбока преса, която затрурни изнасянето на отпката от страна на каталунците. Поради тази причина Барса се докопа до интересно положение след изпълнение от пряк свободен удар в 8-ата минута. Луис Суарес изстреля здрава тупалка от далечно разстояние, но топката мина покрай лявата греда.

В 12-ата минута Иняки Уилямс се озова непокрит на обещаваща позиция след добро центриране на ръба на пеналтерията. Опитът му прелетя на сантиметри от дясната греда.

Пет минути по-късно отново Иняки се измъкна зад защитата, преодоля Марк-Андре тер Стеген, но беше затворен от притичалия се на помощ Артуро Видал и топката излезе в аут.

В 26-ата минута Суарес получи прекрасно подаване по земя от Артуро Видал. Уругваецът се завъртя и стреля, но топката попадна точно в краката на вратаря Унай Симон.

В 41-ата минута Атлетик поведе в резултата. Маркел Сусаета центрира великолепно дълбоко в наказателното поле, където Оскар де Маркос се хвърли атрактивно и прати топката зад гърба на Тер Стеген. При този резултат завърши първото полувреме.

През втората част Барса се втурна да търси гола. В 51-ата минута В 53-ата вратарят Симон допусна неприятна грешка и подари топката на Суарес, но нападателят не направи правилния избор и беше блокиран при опита си за центриране.

В 63-ата минута Фелипе Коутиньо пропиля страхотна възможност. Бразилецът засече центриране от ъглов удар и от воле насочи топката към вратата. Кълбото обаче се удари в напречната греда.

В 77-ата минута каталунците бяха много близо до равенството. Лионел Меси пропиля огромен шанс, пращайки от движение топката от наказателното поле право в лявата греда.

В 84-ата минута резервата Мунир Ел Хадади беше намерен непокрит в наказателното поле от Лионел Меси и опъна мрежата на вратаря Симон. Малко по-късно гол на Суарес бе отменен, тъй като уругваецът се оказа в положение на засада.

Барселона – Атлетик Билбао 1:1

Голмайстори: Оскар де Маркос (41), Мунир Ел Хадади (84)

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Ленгле, Алба, Видал (Меси 55'), Роберто (Бускетс 51'), Ракитич, Коутиньо, Дембеле (Мунир 80'), Суарес
Треньор: Ернесто Валверде

Атлетик Билбао: Симон, Де Маркос, Алварес, Мартинес (Ноласкоаин 23'), Баленсиага, Д. Гарсия, Р. Гарсия, Бенят (Сан Хосе 67'), Сусаета, Берчиче, Уилямс (Адурис 79')

Треньор: Едуардо Берицо