Барселона срази Севиля с 4:2 в дербито на деветия кръг на испанската Ла Лига, което се игра на стадион "Ноу Камп".

Шампионите направиха шеметен старт, демонстрирайки футбол на много висока скорост. Филипе Коутиньо откри резултата точно преди да започне да тече третата минута, а Лео Меси удвои с характерен пробив малко след това.

Устремът в играта на "блаугранас" секна към средата на първата част, когато аржентинецът напусна терена принудително, изпитвайки силна болка в ръката.

В средата на втората част Луис Суарес изработи дузпа и я реализира без проблеми. Севиля върна един гол по случайност десетина минути преди края, когато Ленгле отклони топката в собствената си врата след шут на Сарабия.

В 88-ата минута Ракитич сложи точка на спора, но андалусийци вкараха още едно почетно попадение чрез Муриел в добавеното време.

Барселона събра 18 точки и се върна на върха в Ла Лига, слагайки край на серия от четири поредни мача без победа в първенството. Севиля остана с 16 пункта и падна до трето място.

Каталунците имаха нужда само от 120 секунди игра, за да разпечатат вратата на лидера допреди началото на този кръг Севиля. Получилият наградата си за играч на месец септември Лео Меси пусна за Филипе Коутиньо, който заби кълбото в горния десен ъгъл с майсторски удар от движение.

Андалусийци бяха много близо до ранно изравняване при първата си сериозна атака, преминала по левия фланг. Гилерме Арана нанесе изненадващ на пръв поглед изстрел от дистанция, но топката застрашително се отби в десния страничен стълб и домакините запазиха аванса си.

Барса отговори с много добра акция също отляво. Жорди Алба успя да догони топката до аутлинията и да я върне към Меси, чиято тупалка доведе само до корнер. Наказанието на Бълхата обаче не закъсня и в 12-ата минута аржентинецът заби кълбото в долния ляв ъгъл след пас на Суарес и хубав пробив.

За ужас на домакините Меси пострада при единоборство със съперников футболист, изпитвайки видима болка в дясната ръка. Тя беше стегната с бандаж около тъчлинията, но въпреки това Барса не предприе риск и Лео беше заменен от Осман Дембеле.

До края на първата част неточни удари за домакините отправиха изключително активният Коутиньо, Дембеле и Семедо, а за гостите - Сарабия. Луис Суарес имаше претенции за нарушение в гръб, но реферът подмина ситуацията.

Гостите започнаха много активно началото на второто полувреме и се настаниха в половината на Барса, но набезите им не даваха резултат. Навас имаше претенции за игра с ръка на Алба в наказателното поле, но не последва сигнал от рефера.

Преди да изтече час игра Луис Суарес направи много нехарактерен за своите стандарти пропуск. Той се пребори за топката, но ударът му беше под всякаква критика. Севиля изпусна невероятни възможности след това, когато тер Стеген спаси в рамките на три секунди удари на Силва и Васкес.

Барса се възползва от грешката на своя противник и го наказа с трето попадение. Луис Суарес излезе сам срещу вратаря и си изработи дузпа, която реализира без проблеми с шут в долния ляв ъгъл.

Бен Йедер отправи неточен удар пир атака на гостите, като топката профуча покрай левия страничен стълб. На отсрещната врата Ленгле засече с глава, но неточно. По-късно удар на Суарес беше спасен.

В 79-ата минута Севиля върна един гол с голяма доза късмет. Сарабия би силно и кълбото се отклони от Ленгле, за да изненада заелия добра позиция тер Стеген.

Седем минути по-късно тер Стеген направи за втори път невероятно двойно спасяване, претендирайки за играч на мача. И както по-рано в двубоя, Барса наказа противника си малко по-късно. Този път блесна Иван Ракитич, вкарал по чудесен начин от въздуха по диагонала.

Това обаче не беше всичко, защото Севиля намери сили за още едно попадение, дело на Муриел. Той напредна и стреля точно в долния десен ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tNUyVgUox60" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Барселона - Севиля 4:2

1:0 Филипе Коутиньо - 2'
2:0 Лионел Меси - 12'
3:0 Луис Суарес - 63', дузпа
3:1 Пабло Сарабия - 79'
4:1 Иван Ракитич - 88'
4:2 Луис Муриел - 91'

Барселона: Тер Стеген, Ленгле, Пике, Семедо, Алба, Бускетс, Ракитич, Артур (Роберто - 66'), Коутиньо, Меси (Дембеле - 26'), Суарес (Мунир - 81')

Севиля: Ваклик, Карисо, Гомес, Кяер (Меркадо - 55'), Банега, Васкес (Меса - 69'), Арана, Навас, Силва (Муриел - 78'), Бен Йедер, Сарабия