Барселона си върна за неприятната загуба на Леванте от миналия сезон, като унижи домакините си с 5:0. Големият “виновник” отново бе Лионел Меси, който даде гениална асистенция на Луис Суарес (35) за първия гол, а след това наниза първия си хеттрик от началото на сезона (43. 47, 60). В края аржентинецът подаде и за попадението на Жерард Пике. От 77-та минута Леванте остана с човек по-малко заради брутално нарушение на Ерик Кабако срещу Усман Дембеле.

Така тимът на Ернесто Валверде продължава да води в класирането, като има актив от 34 точки. Два отбора продължават да дишат във врата на каталунците, като и Севиля, и Атлетико Мадрид имат по 31 точки. Реал Мадрид е 4-ти с 29.

Домакините започнаха много силно срещата и още в 5-та минута Еманюел Боатенг, който в последния мач между двата отбора изригна с хеттрик за победата на тима си с 5:4, бе изведен на стрелкова позиция, но Тер Стеген успя да отрази.

В средата на първата част Боатенг бе още по-близо до гола. Нападателят влезе на скорост в наказателното поле на Барса и стреля мощно отблизо, но разтресе напречната греда. До края на срещата каталунците изнесоха футболна лекция.

В 35-та минута домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Меси напредна в наказателното поле и някак между трима намери Луис Суарес. Уругваецът пък засече гениалното подаване по страхотен начин от въздуха и направи 1:0. =

Това обаче не бе всичко. В 43-та минута Серхио Бускетс пусна страхотен извеждащ пас към Лео Меси, който се стрелна към вратата. Аржентинецът разви скорост от 32 км/ч, преди да отчая стража на Леванте с хубав удар с десния крак.

Втората част започна с това, с което завърши първата - гол на Меси. Само две минути след подновяването на играта Жорди Алба проби по лявото крило и върна топката към границата на наказателното поле, където Меси с лекота я насочи в обратния ъгъл за 3:0.

След час игра Лео вече бе горд “притежател” на хеттрик. Луис Суарес направи за смях защитник на Леванте по лявото крило и с прекрасен пас намери на далечната греда Артуро Видал. Чилиецът пък намери с едно докосване Меси, който на празна врата реализира четвъртото попадение в срещата.

До края Барса контролираше играта, а в 77-та минута Ерик Кабако направи брутално нарушение срещу Усман Дембеле и бе изгонен с директен червен картон. В 81-та минута Меси изведе Суарес сам срещу Ойер, но уругваецът стреля покрай гредата.

В 86-та минута и резервата Денис Суарес не успя да преодолее Ойер, след като остана сам срещу него. Вратарят на Леванте този път скъси удара и отрази с левия крак. Иначе асистенцията отново бе доставена от Меси.

Все пак Лео даде втората си асистенция в мача в 88-та минута. Този път обаче гордостта бе за сметката на Жерард Пике, който подхвана една контраатака и я завърши като централен нападател от най-висока класа. Тер Стеген пък охлади изявите на домакините за поне почетен гол с две страхотни спасявания. В 92-та минута Борха Майорал все пак вкара, но попадението му бе отменено заради засада.

Леванте - Барселона 0:5

0:1 Луис Суарес 35’

0:2 Лионел Меси 43’

0:3 Лионел Меси 47’

0:4 Лионел Меси 60’

0:5 Жерард Пике 88'

Леванте: Ойер, Робер, Постиго (70 - Пърчич), Кабако, Жасон, Рочина (69 - Коке), Кампаня, Барди, Тоньо, Моралес, Боатенг (62 - Майорал)

Барселона: Тер Стеген, Алба, Вермаелен (52 - Артур), Ленгле, Пике, Бускетс, Видал (78 - Коутиньо), Ракитич, Дембеле (82 - Д. Суарес), Меси, Суарес

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LhOL6wRUSL8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>