Барселона загуби с 0:2 гостуването си на Севиля в първия мач от четвъртфиналите на Купата на Краля в Испания и направи защитата на трофея си от миналата година доста трудна задача. Андалусийците вкараха и двата си гола през второто полувреме, като Пабло Сарабия даде аванс в 58-та минута, а Вилсам Бен Йедер наказа каталунците с втори гол в 76-та. Победата бе първа за Севиля срещу Барселона от 4 години насам или от 13 мача. Реваншът на “Ноу Камп” е следващата сряда.

Ернесто Валверде отново шокира феновете на Барса с избора си на титулярен състав, като новото попълнение Кевин-Принс Боатенг почна като титуляр и то на върха на атаката. Ганаецът не труди доста през 63-те минути на терена, но не отправи нито един удар към противниковата врата. От групата пък отпаднаха Лео Меси и Серхио Бускетс, докато Луис Суарес и Филипе Коутиньо почнаха от резервната скамейка.

Почти през цялото време на срещата каталунците не направиха кой знае какво пред вратата на противника, като огромен пропуск през първата част направи Малком. В 41-та минута бразилецът получи прекрасно подаване от Артур, финтира вратаря на домакините, но не успя да насочи топката в опразнената врата.

Иначе Севиля имаше своите шансове през първите 45 минути, като Висан Бен Йедер направи за смях защитниците на Барса в 36-та минута, но стреля много неточно. А 10 минути преди това имаше още по-интересна ситуация. При центриране от лявото крило Артуро Видал изчисти топката с “дълго рамо”. Главният рефер си послужи с видеоповторенията и първоначално посочи бялата точка. Секунда по-късно Карлос Дел Серо отмени решението си и отсъди ъглов удар.

След почивката Севиля продължаваше да натиска и в 56-та минута Амаду получи прекрасна възможност да вкара. Халфът бе оставен непокрит около точката на дузпата, но топката му дойде леко назад и стреля встрани от вратата.

Две минути по-късно Севиля счупи каръка и вкара първия си гол от три мача насам. Куинси Промес проби по лявото крило и центрира към далечната греда. Там Пабло Сарабия засече топката от въздуха и реализира. Яспер Силесен искаше засада заради това, че около него бе Амаду. Карлос Дел Серо обаче не уважи претенциите на каталунците.

Отговорът на Валверде беше мигновен, като пусна в игра Луис Суарес и Филипе Коутиньо. Бразилецът можеше да изравни малко след това, когато бе оставен сам на границата на наказателното поле. Коутиньо обаче стреля силно над гредата.

Барса опита да натисне и да изравни, но за сметка на това в 76-та минута Севиля издебна противника си на контраатака. Евер Банега центрира остро от лявото крило, топката рикошира в петата на Сержи Роберто и се “настани” на крака на Бен Йедер на далечната греда. Французинът на метри от голлинията нямаше как да сбърка и направи 2:0.

В 81-та минута Луис Суарес можеше да вкара скъпоценен гол при удар по диагонала, който обаче бе блокиран и топката облиза страничната гредата. До края севилци се бранеха и опитваха с контраатаки да обезсмислят реванша, докато каталунците така и не успяха да намалят.

Севиля - Барселона 2:0

1:0 Пабло Сарабия 58'

2:0 Вилсам Бен Йедер 76'

Севиля: Сориано, Меркадо, Кяер, Гомес, Амаду, Ескудеро (88 - Араня), Промес, Банега, Навас (71 - Силва), Сарабия (67 - Васкес), Йедер

Барселона: Силесен, Семедо (80 - Алба), Ленгле, Пике, Роберто, Видал, Ракитич, Артур, Аленя, Малком (63 - Коутиньо), Боатенг (63 - Суарес)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/aurMyKq4xIs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>