Барселона продължава да има комфортна преднина от осем точки пред Атлетико Мадрид преди съботното люто дерби между двата отбора в Ла Лига, но проблемите в защита притесняват феновете на шампионите.

Снощи каталунците завършиха 4:4 при визитата си на Виляреал в драматичен мач, в който дръпнаха с 2:0 до 16-ата минута, но в края на редовното време изоставаха с 2:4.

Тогава за пореден път блесна геният на Лионел Меси. Бълхата намали от пряк свободен удар, а в 93-ата минута Луис Суарес донесе точката на гостите.

Статистиката показва, че Барселона инкасира 45 гола в 47 официални мача този сезон, което е доста притеснително, като се има предвид фактът, че Ернесто Валверде е треньор, който здраво затяга отбраната.

За сравнение през миналия сезон "блаугранас" бяха матирани 43 пъти в цели 59 мача, постигайки домашен дубъл. До края на сезона в Ла Лига остават 8 кръга, а допуснатите 31 попадения в шампионата вече са повече от тези през миналия сезон (29).