Капитанът на Барселона Лионел Меси се разписа за седми път от пряк свободен удар през този сезон в Ла Лига, пише вестник "Спорт".

Бълхата влезе като резерва в снощния трилър срещу Виляреал, завършил 4:4. Каталунците започнаха силно и дръпнаха с 2:0 до 16-ата минута, но в последната изоставаха с 2:4 и не се виждаше как ще вземат точката.

Тогава обаче блесна геният на Меси, който намали от пряк свободен удар, а в 93-ата минута Луис Суарес донесе точката на шампионите.

Лео вече има цели 32 попадения в първенството и по всичко личи, че никой няма да го спре към поредната Златна обувка, която ще бъде рекордна шеста за него.

Това е 81-ият гол на Меси от статично положение (29 от фаул и 52 от дузпа). До момента Лионел Меси делеше първото място в класацията с Роналдо, тъй като португалецът имаше 80 попадения от такива ситуации - 19 от пряк свободен удар и 61 от бялата точка.