Барселона не показа фойерверки при вчерашната си победа с 1:0 над Манчестър Юнайтед в Англия, но пък единственото попадение падна точно в стила на каталунците.

Още в 12-ата минута гостите осъществиха многоходова акция, завършена с глава от Луис Суарес. Уругваецът не беше записан като голмайстор, тъй като Люк Шоу засече топката с тялото си.

Статистика на вестник "Марка" показва, че голът за испанците е паднал след 47 паса и участие в него е взел всеки един от играчите на Барса, включително и вратарят Марк-Андре тер Стеген.

Именно германецът даде началото на атаката и 194 секунди по-късно вратата на Давид де Хеа беше превзета. В този интервал от време само Крис Смолинг успя да докосне топката, а по-късно Шоу я отклони в собствената си врата.

Както ви информирахме и снощи, Манчестър Юнайтед вече е №1 по автоголове (8) в Шампионската лига. Победата на Барса пък дойде на четвърти различен терен над този съперник в ШЛ.