Галерия

Суперзвездата на Барселона Лионел Меси стана първият футболист в клубната история, спечелил 10 титли на Испания. Именно той се превърна в герой за своите снощи, вкарвайки единственото попадения в мача срещу Леванте.

За 90 години в испанския футбол само двама играчи са печелили 10 титли преди Лео. Точно толкова трофеи в първенството има Хосе Мартинес „Пири”, а с 12 титли е Пако Хенто, показва статистика на вестник „Спорт”.

Меси вече има 34 трофея с каталунския колос във всички турнири. Освен десетте титла в Ла Лига той спечели Шампионската лига четири пъти, шест пъти грабна купата на Испания, осем пъти суперкупата на страната, три пъти суперкупата на Европа и три пъти триумфира на световното клубно първенство.

Така петкратният носител на Златната топка се доближи до рекорда на Райън Гигс. Уелсецът има цели 36 трофея с Манчестър Юнайтед и е №1 по грабнати купи само с един клуб. Интересното е, че Лео може да се изравни с Гигс още този сезон, ако Барса спечели требъл.

Меси ще трябва да почака още известно време, ако броим трофеите с всички отбори, защото там Дани Алвеш е №1 с 42 купи. Бразилецът го е правил с Бахиа, Севиля, Барселона, Ювентус, ПСЖ и Бразилия.