Лионел Меси спечели "Златната обувка" за трета поредна година. Аржентинецът се разписа 36 пъти за Барселона в шампионата на Испания и стана първият футболист, който печели наградата в три поредни сезона.

На второ място в тази класация е Килиан Мбапе от Пари Сен Жермен, който реализира 33 попадения през кампанията. Меси има рекордните шест "Златни обувки" за голмайстор номер 1 в шампионатите на държавите в Европа.

"Не съм си мислил много за този трофей. Все още сме тъжни за това, което стана срещу Ливърпул в Шампионската лига. Не съм в настроение за лични награди", коментира Меси преди финала в турнира за купата на Испания между Барса и Валенсия в събота вечер.

31-годишният аржентински нападател помогна на каталунците отново да триумфират с титлата в Примера дивисион.

Последният футболист, спечелил "Златната обувка" преди Лионел Меси, е неговият съотборник Луис Саурес. Футболистът на Барселона и уругвайски национал реализира 40 гола в Ла Лига през сезон 2015-2016.