Барселона допусна болезнена загуба в гостуването си на Леванте - 1:3, въпреки че до почивката водеше с 1:0 след гол на Лионел Меси (38) от дузпа. През втората част обаче хората на Ернесто Валверде играха много под нивото си, докато домакините избухнаха и за 7 минути вкараха три гола.

Хосе Кампаня даде началото в 61-та минута, в 63-та Борха Майорал направи обрат, а в 68-та Неманя Радоя довърши каталунците с трети гол.

Така Барселона прекъсна по много болезнен начин серията си от 5 поредни победи в Ла Лига, но остава на върха в класирането с 22 точки от 11 мача. Още тази вечер обаче каталунците могат да бъдат изместени, тъй като вторият Реал Мадрид с 21 т. е домакин на Бетис. Леванте са 8-ми със 17 т.

Двубоят започна равностойно, като каталунците владееха повече топката, но първият точен удар бе на Луис Суарес, но право в ръцете на вратаря. Малко след това и “жребчетата” показаха класа, като в 17-та минута Енис Барди намери около точката на дузпата Хосе Кампаня, чийто удар обаче бе блокиран от Пике и Лангле.

Последваха два пропуска на Гризман, като във втория от тях реши да бие от малък ъгъл, вместо да подаде на непокрития Суарес, който бе на точката на дузпата. В крайна сметка именно французинът бе в основната на гола на Барса.

В 36-та минута Гризман пусна хитър пас към Нелсон Семедо, който бе спънат в наказателното поле. Лионел Меси реализира с лекота отсъдената дузпа. Това бе гол №500 на Меси с левия крак за Барселона или 82.1% от попаденията му за каталуснкия клуб (609). Малко по-късно обаче стана ясно, че Гризман е бил в засада в зародиша на атаката, което не бе отчетено от ВАР.

До края най-интересното на терена бе свързано с Луис Суарес, който получи контузия и бе заменен от младока Карлос Перес.

След почивката обаче се разрази истинска градушка пред вратата на Тер Стеген. Каталунците сякаш бяха прекалено отпуснати и бяха наказани с 3 гола за 7 минути!

Фойерверките на Леванте започнаха от 61-та минута, когато Пике сгреши при изнасянето на топката и Хосе Кампаня бе намерен сам на около 10 метра фронтално срещу вратата. Последва кинжален удар и гол - 1:1. Само две минути по-късно Борха Майорал наказа Тер Стеген за втори път след прекрасен удар от далечно разстояние, което не остави никакви шансове на германеца.

И докато се осъзнаят, каталунците инкасираха и трети гол. Кампаня центрира от ъглов удар, създаде се суматоха пред вратата на Барса, а Неманя Радоя бе оставен на стрелкова позиция, топката се отклони в крака на Пике и излъга Тер Стеген за 3:1.

Барса опита да надигне глава и Лео Меси вкара гениален гол в 74-та минута, който бе отменен заради засада. Аржентинецът размени двойно подаване с Гризман, след което ударът му бе блокиран и топката отново попадна в него. Лео финтира в типичен стил двама защитници и вратаря на домакините и вкара за 2:3. Топката вече бе поставена на центъра, когато главният съдия получи сигнал и го отмени заради засада. Още при подаването на Меси към Гризман последният е бе в засада.

До края Барса натисна, но домакините се отбраняваха много добре. Резервата за каталунците Ансу Фати се включи добре и пробва два пъти късмета си, като първият му удар по диагонала мина покрай гредата, а в края на мача бе задължен да вкара с глава, но отблизо отправи много лек удар. А в добавеното време на срещата Гонсало Мелеро можеше да довърши Барса с 4-ти гол, но останал сам срещу Тер Стеген стреля в аут.

Леванте - Барселона 1:3

0:1 Лионел Меси 38’-д

1:1 Хосе Кампаня 61’

2:1 Борха Майорал 63’

3:1 Неманя Радоя 68’

Леванте: Фернандес, Мирамон, Постиго, Везо, Клерк, Радоя, Мелеро, Барди (62 - Рочина), Кампаня (87 - Кабако), Моралес (82 - Вукчевич), Майорал

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Лангле, Пике, Роберто, Видал (65 - Бускетс), Артур (66 - Фати), Де Йонг, Гризман, Меси, Суарес (41 - К. Перес)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EeWEwtH4Yqs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>