Баскетболистите на Ню Орлийнс най-после спечелиха първата си победа за сезона, след като триумфираха със 120:105 срещу Далас Маверикс.

Антъни Дейвис се отчете с със 17 точки преди да напусне на почивката с натъртване в бедрото, но дотогава отборът му бе повел с 18 точки през второто полувреме успехът не бе поставен под въпрос.

Райън Андерсън водеше Пеликанс с 25 точки и 11 борби, Иш Смит помогна със 17 и 12 асистенции, а Ерик Гордън също реализира 17.

Домакините вкараха първите 12 точки в мача и въпреки че във втората част тексасци се приближиха до 36:37, последва серия от 18 поредни точки за Ню Орлийнс и до края отборът контролираше мача.

Дирк Новицки вкара 18 точки за Далас, който е с баланс 3-4, докато Пеликанс все още имат доста да наваксват, тъй като са с 1-6.

Останалите резултати: Уошингтън – Оклахома Сити 101:125, Кливланд – Юта 118:114 (ЛеБрон Джеймс вкара 17 от своите 31 точки в последната част), Минесота – Шарлът 95:104, Милуоки – Бостън 83:99, Маями – ЛА Лейкърс 101:88, Торонто – Ню Йорк 109:111.