Баскетболистите на Филаделфия продължават да редят загуба след загуба, въпреки оспорваните мачове, които правят напоследък.

Тази нощ Сиксърс изравни рекорда на Ню Джърси от 2009-а година за най-много поражение на старта на сезона, след като падна от Мемфис с 84:92.

Загубите вече станаха 18, а общо серията започнала от миналия сезон, достигна до 28 мача, като тя е най-дългата подобна в историята на американските професионални спортове.

Както в доста от последните мачове, Филаделфия изпусна аванс в последната част, като този път преднината бе 76:71 7 минути и половина преди края. Последва серия от 15:1 за Гризлис и всичко приключи.

„В един момент те просто наложиха своя стил и ние не успяхме да отговорим“ заяви разочарован треньорът Брет Браун, чийто тим изпусна преднина и в мачовете с Бостън и Хюстън наскоро.

Останалите резултати: Шарлът – Милуоки 87:82, ЛА Клипърс – Минесота 107:99 (13-и пореден успех на Ножиците срещу Вълците), Торонто – Финикс 102:107, Бруклин – Детройт 87:83, Орландо – Бостън 110:91, Ню Йорк – Хюстън 111:116 (прод, като Ракетите наваксаха 14 точки пасив в последната част).