Ръсел Уестбрук остави новия Ню Орлийнс с ДеМаркъс Къзънс без победа след ново впечатляващо представяне.

Гардът се отчете с 66-ия трипъл дабъл в кариерата си, като завърши с 41 точки, 11 борби и 11 асистенции за триумфа на Оклахома Сити със 118:110. Пеликанс загубиха и третия си мач с новата си суперзвезда.

Той реализира 21 точки в последвата четвърт, като върхът бе забивката му през Къзънс 2,38 минути преди края. Тогава Тъндър водеше с точка, когато Уестбрук се засили и не само че заби през центъра на съперника, но и го извади от игра, тъй като противникът му направи шестото си нарушение.

„Просто отскочих и се получи. Това бе най-важното” коментира Уестбрук, чийто тим е с баланс 34-25 и не е загубил надежда да се изкачи в класирането на Западната конференция. Шансовете на Пеликанс пък намаляха, тъй като отборът влоши показателите си до 23-37. 31 точки на Къзънс и 38 на Антъни Дейвис не бяха достатъчни.

Останалите резултати: ЛА Лейкърс – Сан Антонио 98:119, Торонто – Портланд 112:106, Милуоки – Финикс 100:96, Денвър – Мемфис 98:105, Уошингтън – Юта 92:102, Детройт – Бостън 98:104 (Пистънс извадиха от употреба номера на Рип Хамилтън), ЛА Клипърс – Шарлът 124:121 (прод).