След като поведоха с 34:12 след първата част изглеждаше, че баскетболистите на Кливланд ще покажат доброто си лице. Оказа се обаче, че и това не бе достатъчно за победа, тъй като Индиана направи страхотен обрат и спечели с 97:95, като победи Кавс за трети път през сезона.

Ланс Стивънсън излезе на сцената, като не само завърши с 16 точки и 11 борби, вкарвайки важни кошове в края на двубоя, но и изработи техническо нарушение на ЛеБрон Джеймс, като отново го изнерви максимално, както го правеше и в миналото.

„Играхме умно в защита, а в нападение направихме правилните отигравания“ заяви Стивънсън, чийто тим нанесе трета поредна загуба на Кливланд. Дарън Колисън отбеляза 22 точки за победителите, а Виктор Оладипо добави още 19.

„Ланс е малко мръсничък в действията си и не трябваше да реагирам. Зная отдавна, че провокира, но е факт и че игра добре“ заяви Джеймс, който се отчете с 27 точки, 11 асистенции и 8 борби, но тимът му вече е с 26-16.

Стивънсън влезе в игра в средата на третата част, когато Кливланд водеше със 72:60 и до края на периода домакините заличиха изоставането си след серия 16:2. В края на мача и двата тима имаха шансове преди в 1,7 секунди преди края при 96:95 ЛеБрон да стъпи на аутлинията при пробив. След това той изпусна и от трудна позиция от тройката.

Останалите резултати: Шарлът – Юта 99:88, Вашингтон – Орландо 125:119, Атланта – Бруклин 105:110, Минесота – Ню Йорк 118:108, Ню Орлийнс – Портланд 119:113, Денвър – Мемфис 87:78, Финикс – Хюстън 95:112.