Шампионите на НБА от Голдън Стейт измъкнаха драматична победа със 124:123 при гостуването си на Юта и взеха втори успех от началото на сезона. В герой се превърна резервата Йонас Йеребко, който вкара  в последната секунда.

Двубоят предложи много емоции, а домакините водеха през по-голямата му част, като особено до почивката бяха неудържими. Те обаче допуснаха първа загуба за кампанията.

Джазмените нанизаха 10 тройки във втората четвърт и цели 81 точки до почивката, но авансът им не бе чак толкова голям – 81:69.

В третата част класата на шампионите си каза думата, а и те затегнаха защитата си, като намалиха изоставането си до 97:103 преди последния период.

В последните минути драмата стана пълна, тъй като Уориърс стигнаха и до аванс в резлтата. В последната минута Джей Краудър вкара за Джаз за 123:122, а след това Дреймонд Грийн пропусна 35 секунди преди края.

Последва пропуск на Донован Мичъл, но и Кевин Дюрант не успя при опит отдалеч. Топката обаче отскочи към Йонас Йеребко, който в последната секунда направи добавка и донесе успеха.

Кевин Дюрант завърши с 38 точки за шампионите, Стеф Къри добави 31, а героят Йеребко се отчете 10 от пейката. За домакините Джо Ингълс се отчете с 27 точки.

Останалите резултати: Орландо – Шарлът 88:120, Бруклин – Ню Йорк 107:105, Торонто – Бостън 113:101, Мемфис – Атланта 131:117, Минесота – Кливланд 131:123 (Джими Бътлър бе освиркван от феновете на Вълците), Ню Орлийнс – Сакраменто 149:129, Милуоки – Индиана 118:101, ЛА Клипърс – Оклахома Сити 108:92.