Баскетболистите на ЛА Лейкърс изглежда, че тръгват нагоре, след като тази нощ спечелиха за трети път в последните си 4 мача.

Езерняците надвиха Минесота  със 114:110 у дома, за да подобрят баланса си до 5-6. ЛеБрон Джеймс се отчете с 24 точки, 10 борби и 9 асистенции, а Кайл Кузма добави 21 точки, 6 от които дойдоха в последните минути.

Изглеждаше, че калифорнийци са си осигурили триумфа, когато дръпнаха със 111:104 по-малко от 2 минути преди края, но Дерик Роуз наниза 2 тройки за Вълците и върна интригата.

В последната минута на сцената излезе новото попълнение на домакините Тайсън Чандлър, който взе важни 2 борби в нападение, като след втората Кузма вкара един наказателен удар.

При последната възможност за гостите Роуз се вдигна от тройката от върха, но пропусна. Изглеждаше, че Чандлър го удари по ръката, но не последва сигнал от съдията.

„Няма как да ми дадат нарушение. Така или иначе не отсъждат тези неща срещу мен, така че трябва да свиквам“ заяви Роуз, който направи нов силен мач с 31 точки. Тимът му обаче се влоши до 4-8, като загуби и 7-те си срещи като гост.

Останалите резултати: Орландо – Детройт 96:103, Кливланд – Оклахома Сити 86:95 (6-а поредна победа за Тъндър), Атланта – Ню Йорк 107:112, Маями – Сан Антонио 95:88, Индиана – Филаделфия 94:100, Ню Орлийнс – Чикаго 107:98, Мемфис – Денвър 89:87 (втора загуба за Нъгетс), Юта – Далас 117:102, Сакраменто – Торонто 105:114 (Раптърс са №1 в Лигата с 11-1).