Баскетболистите на ЛА Клипърс използваха отсъствието на Стеф Къри и надвиха Голдън Стейт у дома за първи път от почти 4 години.

Калифорнийци спечелиха със 121:116 след продължение, след като за последно победиха съперника си в Ел Ей на 25 декември 2014-а. Това бе втора поредна победа над сериозен съперник за тима от Ел Ей, който през уикенда се справи и с Милуоки.

Домакините профукаха аванс от 14 точки в последната четвърт, като допуснаха серия от 11:0 за Уориърс в последните минути, за да се стигне до добавени 5 минути.

В тях обаче на сцената излезе Лу Уилямс, който в редовното време бе със стрелба 3 от 16, но в продължението отбеляза последните 10 точки за отбора си, за да му осигури ценната победа. Монтрез Херъл помогна с 23 точки от пейката, а новобранецът Шай Гилджъс-Аликзандър се отчете с 18.

Кевин Дюрант водеше шампионите с трипъл-дабъл от 33 точки, 11 борби и 10 асистенции, а Клей Томпсън вкара 31 точки, но Голдън Стейт влоши баланса си до 11-3, докато Клипърс върви добре и е с 8-5.

Останалите резултати: Вашингтон – Орландо 117:109, Маями – Филаделфия 114:124, Мемфис – Юта 88:96, Чикаго – Далас 98:103, Минесота – Бруклин 120:113, Оклахома Сити – Финикс 118:101, Сакраменто – Сан Антонио 104:99.