Баскетболистите на Сакраменто не бяха склонни да правят подаръци на Ръсел Уестбрук и неговия Оклахома Сити по повод раждането на близначките на суперзвездата.

Гардът пропусна победата над Финикс именно поради тази причина, а сега се завърна на паркета, но Кралете спечелиха със 117:113 и нанесоха едва втората загуба на Тъндър в последните 12 срещи.

Преди това Уестбрук не игра в няколко мача поради контузия, но и без него отборът му се справи добре. Сега Гръмотевиците наваксаха изоставане от 19 точки през първото полувреме и в последната четвърт поведоха, но тогава на сцената излезе Бъди Хийлд.

Стрелецът наниза 3 поредни тройки и калифорнийци дръпнаха със 107:98 3 минути и половина преди сирената. В края Пол Джордж приближи гостите до 113:115, но ДеАарън Фокс реализира два наказателни изстрела, за да гарантира триумфа.

Хийлд завърши с 25 точки, Иман Шъмпърт вкара 23, а Богдан Богданович реализира 16 от пейката, за да може Сакраменто да се подобри до 9-8. Уестбрук се отчете с 29 точки и 13 асистенции за Оклахома Сити, чийто баланс е 10-6.

Останалите резултати: Детройт – Кливланд 113:102, Индиана – Юта 121:94, Филаделфия – Финикс 119:114, Атланта – ЛА Клипърс 119:127 (5-а поредна победа за калифорнийци), Мемфис – Далас 98:88, Милуоки – Денвър 104:98, Ню Орлийнс – Сан Антонио 140:126.