Баскетболистите на Хюстън се върнаха на победния път по възможно най-добрия начин, след като сразиха Сан Антонио като гости със 136:105 и спряха серията си от 4 поредни поражения.

В същото време Шпорите регистрираха втора тежка загуба, след като в предишния си мач паднаха от Минесота с 39 точки. Така те са с баланс 10-12 и са два мача прод 50% победи за първи път от 2009, когато бяха 4-6.

„Очевидно в нападение нещата не се получават и до голяма степен аз съм отговорен за това. В защита обаче също трябва да взимаме по-добри решения и като цяло ни предстои доста работа“ каза треньорът Грег Попович, чийто тим за 4-и път през сезона получи поне 135 точки. За предишните 22 кампании, в които Поп води тим, това се бе случило само два пъти.

Ракетите полетяха високо още от началото, като дръпнаха с 39:23 след първата четвърт, на почивката водеха със 70:47, а след третата четвърт със 110:74 и всичко бе ясно. Гостите вкараха 22 тройки, 7 от които на Ерик Гордън. Джеймс Хардън се отчете с 23 точки и 10 асистенции, а Крис Пол се завърна с 14 и 10 паса, след като пропусна предишните 3 двубоя на отбора си.

Останалите резултати: Филаделфия – Вашингтон 123:98, Бостън – Кливланд 128:95, Детройт – Чикаго 107:88, Маями – Ню Орлийнс 106:101, Шарлът – Юта 111:119, Бруклин – Мемфис 125:131 (2 прод), Оклахома Сити – Атланта 124:109, Портланд – Денвър 112:113, Финикс – Орландо 85:99, ЛА Лейкърс – Далас 114:103.