Баскетболистите на Юта записаха едва третата си победа у дома от началото на сезона, след като сразиха Сан Антонио със 139:105.

Джазмените, които са колебливи през сезона до момента, предимно гостуваха през миналия месец, но формата им в Солт Лейк Сити определено бе притеснителна, като балансът сега е 3-6.

В този мач обаче, те нямаха проблеми. Доновън Мичъл реализира 20 точки, Руди Гобер добави 18 и 10 борби, а Кайл Корвър реализира 15 от пейката в първото си домакинство след завръщането в състава.

В същото време Шпорите регистрираха трета загуба в последните си 4 мача с над 30 точки, като изпуснаха двубоя окончателно в третата четвърт, в която изостанаха с 25 точки.

Тексасци са с баланс 11-13, докато Юта се подобри до 12-13, но и двата тима в момента са извън първите 8 в Западната конференция.

Останалите резултати: Индиана – Чикаго 96:90, Маями – Орландо 90:105, Далас – Портланд 111:102 (Дончич 21 точки за 8-ата поредна победа у дома на Мавс), Финикс – Сакраменто 105:122 (Кралете спечелиха първата четвърт с 36:9).