Деймиън Лилард отбеляза 24 точки, но и резервите на Портланд имаха ключова роля за победата на Трейл Блейзърс над лидера в НБА – Торонто със 128:122.

Пионерите, които бяха с баланс 5-10 в последните си мачове и се смъкнаха в класирането на Западната конференция, нанесоха едно от редките поражения на Раптърс, които остават №1 в Лигата с 23-8.

Хората от пейката на домакините реализираха 58 точки, като Зак Колинс се отчете с 16, а Сет Къри добави 13. Портланд дръпна със 113:97 и по-малко от 6 минути преди края и всичко изглеждаше ясно преди гостите да се вдигнат на щурм.

Те се приближиха до 118:120 след серия тройки и имаха притежанието, но Лилард открадна топката от Фред ван Влий, след  което Си Джей Маккалъм реализира 3 точки. Грешка на канадците върна притежанието у домакините и Ал-Фарук Амину реши всичко с още един точен изстрел от дистанция 58 секунди преди сирената, за да могат Трейл Блейзърс да спрат серията си от 6 поредни загуби от съперника и да се подобрят до 16-13.

Останалите резултати: Бостън – Атланта 129:108, Шарлът – Ню Йорк 124:126 (прод), Кливланд – Милуоки 102:114, Филаделфия – Индиана 101:113, Бруклин – Вашингтон 125:118, Мемфис – Маями 97:100, Денвър – Оклахома Сити 109:98, Сакраменто – Голдън Стейт 125:130.