Баскетболистите на Детройт спряха серията на Бостън от 8 поредни победи, след като победиха Селтикс със 113:104 у дома.

Очаквано Блейк Грифин и Андре Дръмънд бяха в основата на триумфа, след като първият завърши с 27 точки и мина границата от 12 000 в кариерата си, а втория добави 19 и 20 борби. По този начин Буталата прекъснаха своята негативна поредица от 6 последователни загуби.

Те се откъснаха след 13 поредни точки в третата четвърт и макар да започнаха последната само със 7 аванс, серия от 10:1 им помогна да дръпнат с 95:79, след което задържаха преднината си.

Кайри Ървинг водеше Детелините с 26 точки, но гостите записаха едва 27,3% от тройката, а и като цяло стрелбата им бе по-лоша от тази на противника – 42% срещу 49%, което нямаше как да не се окаже решаващо. Бостън е с показатели 18-11, а Детройт с 14-13.

Останалите резултати: Орландо – Юта 96:89, Мемфис – Хюстън 97:105, Сан Антонио – Чикаго 93:98 (Биковете губеха с 21 точки в началото на третата четвърт), Оклахома Сити – ЛА Клипърс 110:104, Финикс – Минесота 107:99 (2-а поредна победа за Сънс).